serwis komputerowy, odzyskiwanie danych


The H@ck Summit 2023The H@ck Summit to organizowana przez Fundację na rzecz środowisk akademickich i biznesowych Academic Partners konferencja przeznaczona dla osób związanych z cyberbezpieczeństwem oraz zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa informatycznego. Program konferencji obejmuje bardzo szeroki zakres zagadnień technicznych, organizacyjnych, występujących ryzyk oraz obowiązujących regulacji. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 19 (część zdalna) i 20 (część stacjonarna na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego przy al. Poniatowskiego 1 w Warszawie) października 2023 r. W tym roku polecamy wystąpienie Pawła Kaczmarzyka "Wyrzucamy algorytm Gutmanna do kosza" oraz prezentację kolegi z Laboratorium Analiz Danych i Bezpieczeństwa Informacji przy Politechnice Wrocławskiej Marcina Kaczmarka "Ciekawe źródła i metody w informatyce śledczej". Przy zakupie biletu koniecznie skorzystaj z kodu rabatowego: THS23SP20Ciekawe źródła i metody w informatyce śledczej


19 października 2023 r. o godz. 16:35 Marcin Kaczmarek opowie o ciekawych źródłach i metodach w informatyce śledczej. Nośniki danych, to nie tylko dyski twarde, ale też szereg różnych pamięci wbudowanych w rózne urządzenia. Urządzenia te często automatycznie rejestrują wiele informacji, których analiza może doprowadzić do ciekawych wniosków. Co o nas wie sprzęt AGD, czy urządzenia internetu rzeczy? Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Marcina.
Ciekawe źródła i metody w informatyce śledczejWyrzucamy algorytm Gutmanna do kosza


Czasem przychodzi chwila, kiedy pewnych informacji chcemy się nieodwracalnie pozbyć. Do wyboru mamy wiele metod niszczenia danych o mniej lub bardziej wątpliwej skuteczności. Słabością wielu z nich jest konieczność zniszczenia nośnika. Nadpisanie danych tej wady nie ma, ale często skuteczność tej metody jest podważana, Aby zagwarantować niepodważalną skuteczność nadpisywania danych w 1996 r. Peter Gutmann opracował 35-przebiegowy algorytm wykorzystujący rózne wzorce nadpisywania. Algorytm ten cieszy się powszechnym uznaniem. Dlaczego więc Paweł Kaczmarzyk chce go wyrzucić do kosza? Zapraszamy 20 października 2023 r. na godz. 16:40 do sali "Londyn 3".
Wyrzucamy algorytm Gutmanna do kosza